styrelsen

På denna sida hittar du kontaktuppgifter till samtliga styrelseledamöter. Om du har praktiska frågor om ansökan, driva projekt eller liknande hör du bäst av dig till kontoret.

Styrelsen

Leader Mälardalen är en allmännyttig ideell förening som leds av en styrelse bestående av representanter från ideell, privat samt offentlig sektor från områdets nio kommuner. Styrelsen beslutar bland annat om vilka projektansökningar som ska prioriteras i Leader Mälardalens område.

Ordförande är Eva Wrede från Enköping och vice ordförande är Annica Gustafsson från Arboga.

Styrelsen

Lindesbergs kommun – Fellingsbro

Profilbild av Gullan Bergdahl

Gullan Bergdahl

Ideell sektor Lindesberg (Fellingsbro)
gullanbergdahl@hotmail.com
073 699 57 25

Ryggtavla oidentifierbar person i hatt.

Johan Andersson

Privat sektor Lindesberg (Fellingsbro)
johaninorrby@telia.com
070 685 13 67

Profilbild av Daniel Fagerlund

Daniel Fagerlund

Offentlig sektor Lindesberg (Fellingsbro)
daniel.fagerlund@lindesberg.se
079 060 45 06

Arboga kommun

Profilbild av Anders Johansson

Anders Johansson

Ideell sektor Arboga
anders.johansson@coompanion.se
070 235 94 98

Profilbild av Eva Ehlin

Eva Ehlin

Privat sektor Arboga
evaehlin24@gmail.com
076 241 86 86

Profilbild av Annica Gustafsson

Annica Gustafsson

Vice ordförande, Offentlig sektor Arboga
annica.gustafsson@arboga.se
073 765 70 36

Kungsörs kommun

Profilbild av Rolf Larsson

Rolf Larsson

Ideell sektor Kungsör
karlrolf@telia.com
070 567 41 43

Agneta Pettersson

Privat sektor Kungsör
agnetapettersson@telia.com
070 669 27 35

Profilbild på Ida-Maria Rydberg

Ida-Maria Rydberg

Offentlig sektor Kungsör
ida-maria.rydberg@kungsor.se
073 36 10 147

Köpings kommun

Profilbild på Mårten Gustavsson

Mårten Gustavsson

Ideell sektor Köping
marten.gustavsson@mellanskog.se
070 340 18 92

Profilbild av Lotta Granberg

Lotta Granberg

Privat sektor Köping
lotta@ogir.se
073 998 04 90

Ellinor Gustafsson

Offentlig sektor Köping
ellinor.gustafsson@koping.se
076 516 47 93

Hallstahammars kommun

Profilbild av Helena Holmgren

Helena Holmgren

Ideell sektor Hallstahammar
nena70@live.se
070 521 60 83

Profilbild av Andreas Silfver

Andreas Silfver

Privat sektor Hallstahammar
andreas@silfverkonsult.com
070 394 36 88

Profilbild av Andreas Almquist

Andreas Almquist

Offentlig sektor Hallstahammar
aalmquist0@gmail.com
073 645 77 87

Västerås kommun

Profilbild av Anders Flodström

Anders Flodström

Presidium, Ideell sektor Västerås
anders.flodstrom@tillbergags.nu
070 896 66 66

 

Profilbild av Patrik Rehn

Patrik Rehn

Privat sektor Västerås
patrik@pareco.se
070 414 35 57

Profilbild av Karolina Swierczek

Karolina Swierczek

Offentlig sektor Västerås
karolina.swierczek@vasteras.se
076 569 38 50

Enköpings kommun

Profilbild av Eva Wrede

Eva Wrede

Ordförande, Ideell sektor Enköping
ewrede@telia.com
073 083 57 92

Profilbild av Lotta Hermansson

Lotta Hermansson

Privat sektor Enköping
lotta@lottahermansson.se
076 128 38 63

Profilbild på Rebecka Lindström

Rebecka Bergkvist

Offentlig sektor Enköping
rebecka.bergkvist@politiker.enkoping.se
070 791 74 01

Håbo kommun

Profilbild av Jonatan Hedberg

Jonatan Hedberg

Ideell sektor Håbo
jonatan.hedberg@friluftsframjandet.se
073 312 10 53

Profilbild av Göran Eriksson

Göran Eriksson

Privat sektor Håbo
goran@brunnstagard.se
070 346 96 99

Profilbild på Fredrik Anderstedt

Fredrik Anderstedt

Offentlig sektor Håbo
fredrik.anderstedt@habo.se
070 678 39 18

Upplands-Bro kommun

Lars Tillhammar

Ideell sektor, Upplands-Bro
lars.tillhammar@cantrot.se
070 850 52 65

Profilbild av Lars Ehrnström

Lars Ehrnström

Presidium, Privat sektor Upplands-Bro
l.ehrnstrom@outlook.com
070 262 15 24

Profilbild av Mattias Peterson

Mattias Peterson

Offentlig sektor Upplands-Bro
mp@jumbiprod.com
070 813 88 19